Jdi na obsah Jdi na menu

Vernisáž výstavy Dvě desetiletí dokumentování kulturních památek

Před 20 lety začalo německé dokumentační centrum pod vedením Dr. Dietera Kleina mapovat kulturní památky v historických německých sídlech v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

Okres Jablonec nad Nisou byl tehdy zvolen jako pilotní příklad pro plánovanou plošnou topografii. Ta měla přispět k porozumění pro zachování historické stavební struktury. V roce 1998 projekt předčasně skončil.

Výstava fotografií mapující změny památných staveb v dnešním Jablonci za poslední dvě desetiletí je pořádána v Domě česko-německého porozumění v Jabloneckých Rýnovicích.

Vernisáže výstavy se zúčastnili kromě autora výstavy, Dr. Dietera Kleina, prof. Jindřich Vybíral z Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze, primátor města Jablonce n. N. Petr Beitl a další významní hosté. Úvodní slovo pronesla Petra Laurin.

Návštěvníci Domu česko-německého porozumění mohou nově strávit příjemné chvíle při posezení u šálku kávy či čaje v upravených přízemních prostorách a shlédnout vystavené velkoplošné makrofotografie Vladimíry Dvořákové.

 

V případě Vašeho zájmu o jakékoliv fotografie mne prosím kontaktujte.

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář