Jdi na obsah Jdi na menu

Loučenský advent 2014

Zapálením první svíčky na adventním věnci a společným zpěvem vánočních koled byl 30. 11. 2014 zahájen již tradiční Loučenský advent v kostele sv. Josefa v Janově nad Nisou - Loučné.

Vánoční koledy v podání dětského pěveckého sboru při Základní škole v Janově, pod vedením paní učitelky Pavly Dvořákové a hudebního doprovodu Petra Dvořáka, zněly celým kostelem a navodily tu pravou předvánoční atmosféru.

Oslava nabídla již tradičně hlavně svařené víno, medovinu a další vánoční dobroty. Na prostranství před kostelem se také prodávalo české pečivo včetně vyhlášené lučanské "Dědečkovy vánočky". K vidění je také dřevěný Loučenský betlém, který pro Spolek vyrobil řezbář Ivan „Dědek“ Šmíd. Letos do rozšiřující se kolekce dřevěných soch v životní velikosti přibyla již sedmnáctá postava „Prosebník s rybou“.

Loučenský advent je pořádán Spolkem přátel Obce Janov nad Nisou za finančního přispění Obce Janov nad Nisou a Nadace Preciosa. Začátky koncertů jsou každou adventní neděli v 17.00 hod., na Štědrý den pak ve 22.00. hod. Moderátorem Loučenského adventu je již tradičně David Jelínek.

 

V případě Vašeho zájmu o jakékoliv fotografie mne prosím kontaktujte.

 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář